Duguláselhárítás Budapesten és Pest megyében szakképzett vízvezeték szerelő mester segítségével, non-stop éjjel nappal azonnali indulással. Hívjon ha a lefolyótisztító a vízkőoldó a csőgörény már nem segít a duguláselhárítást házilag megoldásában. Duguláselhárítás árak Budapesten a legolcsóbbak, és Pest megyében is olcsó árakon dolgozunk. Elsősorban a hirtelen előforduló dugulásokat szoktuk gyorsan feltárni, és megszüntetni.
Segítünk a csatornahálózat karbantartásában, a csövek átmosásában, a vízkőlerakódás megszüntetésében.
Budapesten jellemzően a nagyon kemény víz okozta problémák szoktak előtérbe kerülni, amelyek jelentős része előbb-utóbb dugulást okoz. A vízkő a legváratlanabb helyeken okozhat problémát, lerakódva csőbeszűkülést és az áramló szennyvíznek gátat okozva.
Miért válasszon bennünket?
- Évtizedes gyakorlattal rendelkezünk, több ezer szifon, WC lefolyó dugulását szüntettük meg.
- Megbízható udvarias munkatársak.
- Éjjel-nappal számíthatnak munkánkra a nap 24 órájában.
- Mobil duguláselhárító szervizautóval érkezünk, amely a nagynyomású mosótól a csatornakameráig mindent tartalmaz amire Önnek szüksége lehet, bármilyen dugulással megbirkózunk.
- 100% garancia a munkánkra.
- Műszeres csőtörés bemérést is végzünk, tehát csőrepedés, vízszivárgás estén is hívhat bennünket.
- A jól elvégzett munka jó ajánlólevél, és mi szeretjük, ha ajánlanak bennünket, és munkánkat más embereknek is. Ezért dolgozunk reggeltől estig, és ezért nyújtunk kiváló minőségű szolgáltatásokat.
- Nekünk minden ember fontos, legyen gazdag vagy szegény, ha hatalmas villában kell dugulást elhárítani, vagy egy szoba konyhában kell a padlóösszefolyót kitisztítani, egyformán kiváló szolgáltatásokat fog kapni tőlünk.
- Duguláselhárítás olcsó, akciós árakon! Korrekt áron végzünk tisztességes munkát.
- Árajánlatot is kérhet űrlapunkon, így előre számolhat a költségekkel.
Ha Önnél is tapasztalja a csatorna dugulás előjeleit, akkor keressen bennünket a fenti elérhetőségeinken, hívjon telefonon vagy kérjen előzetesen árajánlatot.
Budapesten a vízszerelők legnagyobb kihívása az ivóvíz keménysége.
Budapesten a víz nagyon kemény. A kemény víz hatásai rengeteg munkát adnak a vízszerelőknek akik a szaniterek és csövek, illesztések vízkő mentesítéstől kezdve a háztartási eszközökben jelentkező vízkövesedésig számtalan problémával néznek szembe.
Elsősorban a vízkő ott jelentkezik ahol a felület miatt jól meg tud tapadni.
A tükörsima csúszós felületeken nehezebben tapad meg, viszont az érdesebb fém illetve műanyag felületeken kiválóan. Ahol a vízkő megtapad, ott masszív terjeszkedésbe kezd, mivel a vízkő érdes száraz felülete kiváló alap a további vízkő letapadáshoz. Előszeretettel keletkezik masszív vízkő bevonat a fém tiszta csövek belsejében, menetek környékén, forró vizes eszközök belsejében, fűtőszálak, mozgó alkatrészek közelében, légtelenítő csavaroknál stb.
Emiatt a tulajdonsága miatt a vízkő a vízzel működő eszközök igazi ellensége.
Védekezni ellene nagyon nehéz. A bejövő vízvezetékre szoktak többlépcsős gyantás vízszűrővel ellátott rendszert építeni, ami önmagában nem kis összeg, de ezt utána havonta karban kell tartani, és gondoskodni kell a telítődött gyanta cseréjéről. A másik módszer az ioncserés, ozmózisos vízlágyítás, ahol a víz szerkezetét és összetevőit bontják meg, és a tisztítás után a vizet vissza kell sózni. Tehát a vízlágyítás nem egyszerű dolog, és nem olcsó mulatság.
A mosógép szerelők véleménye szerint jobban megéri a fűtőszálat tízévente cserélni a mosógépben, mint az átverős vízlágyító tablettákat beleszórni dobozonként több ezer forintért.
A fűtőszál tizenöt-húszezer forint, egy doboz olcsó vízlágyító tabletta ezerötszáz, tehát tíz dogoz árából már új fűtőszálat veszünk. De vannak hatásosabb módszerek is.
A tapasztalat azt mutatja, hogy ha kéthavonta egy liter ecetet beleöntünk a mosógépbe.
Valamelyik forró vizes programmal átmossuk a gépet, ez elegendő ahhoz hogy megelőzzük a lerakódást.
A mosószóda és a trisó is lágyítja a vizet azonban ha mosás közben adagoljuk a ruhákhoz, akkor az a ruhák kifakulását és elszíneződését okozhatja.
Aki tisztított vagy cserélt már ki több éves bojert az láthatja, hogy a bojler aljában sokszor több kiló vízkő is össze tud gyűlni, amely azután komoly problémákat okozhat. Elsősorban a víz felmelegítésének a hatékonyságát rontja, mivel a vízkő szeret jól megtapadni a tiszta fém felületeken (is). Ha elég vastag rétegben rakódik ki a vízkő akkor egyre rosszabb lesz a vízmelegítés hatásfoka, egyre nehezebben melegszik fel a víz a boylerben. Problémát okozhat még, hogy a be és kimenő csövek falára is lerakódik a vízkő, és ezek összeszűkülését okozzák, ami a víznyomás csökkenésével is jár. Ezen pedig nem segít a vízkőoldó csak az alapos mechanikus tisztítás.
A vízkő ellen van még pár olcsó, (vagy drága) de valójában tudományosan megalapozatlan módon működő termék aminek a hatásmechanizmusa is erősen kétséges, tehát nincs mögötte semmi ami bizonyítaná a hatásosságát. Ha ilyesmit vásárolunk ki vagyunk téve az átverés veszélyének, amit mellesleg tetéz az a tény is, hogy a vízkőtől továbbra sem tudunk megszabadulni, tehát ha mindenképpen vízkőmentes háztartást szeretnénk, akkor vagy a gyantás módszert választjuk vagy beállítunk egy házi ioncserélő esetleg ozmózisos vízművet. A vízkő okán még megemlítendő, hogy főleg vidéken a fúrt kútból történő vízvételezés is elég gyakori. Ilyenkor több méter mélyről szivattyúzzák fel a vizet, és ezt használják öntözésre, esetleg vízhálózat híján a mosást és fürdést is szivattyús vízzel oldják meg. A víz minősége erősen ingadozó lehet, az évszakok és az időjárás függvényében, célszerű a vízminőséget rendszeresen ellenőrizni, a kereskedelemben is kapható eszközökkel.
Még egy érv a víztisztító mellett
Biztosan mindenki szembesült már vele, hogy oda áll a csap elé a fürdőszobában, kinyitja a vizet, és a lefolyó víz félre spriccel. Ezt az okozza, hogy valahol a vízcsőrendszerben karbantartást végeztek, és az apró szennyeződés ami ilyenkor a fő vízcsőbe kerül, (némi rozsdás víz társaságában) az első vízengedésnél lefolyik. Igen ám, de a csapok végén általában szokott lenni egy kis szitaszerű vízszűrő, ami az egyenletes folyamatos folyást hivatott elősegíteni, és ebben a kisebb szennyeződések fennakadnak, és eltérítik a vízsugár irányát, ebből lehet észrevenni, hogy szennyeződés került a rendszerbe.
Ilyenkor érdemes vízszerelőt hívni, hiszen főleg a cirko rendszereknél a szennyezőanyag bekerülhet a fűtésrendszerbe is ahol a szivattyúk lapátja megakadhat bennük (leáll a szivattyú forgása, melegszik a motor) illetve a különböző szelepes vezérlők hibás működését okozhatja, eltömi a légtelenítő nyílásokat és ahol nincs a vízvezetékben külön szűrő beépítve, ott egyéb csúnya dugulásokat okozhat. Tehát ha elzárják a vizet, és utána rozsdás szennyezett vizet engedünk, érdemes a rendszert szakemberrel átnézetni, mert olcsóbb megoldás, mint fűtésszerelőt hívni télvíz idején. Ebből is láthatjuk, hogy a víztisztító sok bosszúságtól megóvhat, hiszen ha vízszűrő rendszer van a házban beépítve a bejövő hideg vízre akkor az ezt a fajta szennyeződést is kiszűri.
Kinek éri meg a víztisztító berendezéseket használni?
Akinek vezetékről utántölthető cirko fűtésrendszere van, sok drága háztartási gép, mosógépek, mosogatógépek, bojler, vízmelegítő, stb. van a házában, megéri a beruházás. A háztartási gépek nagy ellensége a vízkő tehát ha a vízkövet és egyéb szennyezőanyagokat kiszűrjük a vízrendszerből, akkor jelentős megtakarítást érhetünk el, kevesebb alkalommal kell szerelőt hívnunk, tovább működhetnek háztartási gépeink hibamentesen, ami hosszú távon behozza a bekerülés költségét, arról nem is beszélve, hogy a tisztított ivóvíz sokkal egészségesebb a tisztítatlannál.
Persze albérletben, egy olcsó mosógéppel nyilván nem éri meg a több százezres beruházás.
Házi víztisztító rendszernél mindenképpen kérjük ki szakember véleményét és ajánlását, minősítés nélküli olcsó Kínai utánzatokkal ne foglalkozzunk. Fontos, hogy nem mindegyik víztisztító szűri ki a vízkövet. Ha pedig bármilyen dugulás illetve más csatornahálózattal összefüggő probléma jelentkezik Önnél, akkor ne habozzon bennünket hívni, legyen akár éjszaka, hétvége vagy ünnepnap. Köszönjük megtisztelő bizalmát!